Medailonky z hovězího masa s modrým sýrem, grilovanou zeleninou a jogurtovou omáčkou

Suroviny pro 4 osoby:

Jogurtová omáčka

Způsob přípravy

Očištěnou, omytou hovězí svíčkovou osušíme papírovým ubrouskem a nakrájíme na 8 stejných medailonků. V každém kousku masa vytvoříme kapsu, kterou vyplníme plátkem sýra. Hovězí naložíme v olivovém oleji společně s kořenícím přípravkem Steak a necháme hodinu odležet v chladničce.

Opláchneme papriky a opečeme na grilu, až dozlatova. Pak zabalíme každou papriku v alobalu a necháme asi 20 minut odležet. Poté je rozbalíme, oloupeme, nakrájíme na 4 části a vyčistíme od semínek. Cukety a lilek nakrájíme na centimetrové kolečka, posypeme solí a osušíme papírovým ubrouskem. Pak všechnu zeleninu pokapeme olivovým olejem a posypeme grilovacím kořením.

Oloupeme avokádo, které nakrájíme na kostičky, pokapeme citrónovou šťávou a vše rozmícháme s jogurtem, řeckou zálivkou a sekanou mátou.

Vyjmeme maso z marinády a pečeme na grilu asi 5 minut po každé straně. Zeleninu přeložíme na grilovací alobalový tácek a pečeme na grilu společně s masem.

Na talíře uložíme kus šťavnatého hovězího masa a na něj grilovanou zeleninu. Jídlo podáváme s jogurtovou omáčkou a grilovaným chlebem pita.